Piotr Kasperaszek

Kapitan jachtowy i motorowodny z dużym doświadczeniem. Jego przygoda z Grecją trwa ponad 25 lat. W licznych rejsach odwiedził większość jej portów, a w tych najpopularniejszych bywał wielokrotnie. Przez 4 lata przemierzał Grecję na pokładzie własnego jachtu, pozostałe rejsy odbywał na pokładach łódek czarterowych. W miejsca, do których nie można było dopłynąć, dojeżdżał wynajętym samochodem – a wszystko po to, żeby poznać Grecję, zrozumieć jej fenomen i móc podzielić się teraz z Wami tą wiedzą.

 

profil.jpg

Piotr Kasperaszek jest autorem trzech przewodników żeglarskich i książki kucharskiej o kuchni greckiej. Pierwszy przewodnik: "Grecja - najlepsze trasy żeglarskie", wydany w roku 2015 uzyskał już 2 ważne nagrody. Pierwsza to bardzo prestiżowa w środowisku żeglarskim, "Nagroda im. Leonida Teligi". Druga, to główna nagroda w kategorii: Najlepsze Publikacje Turystyczne roku 2015 - przewodnik dla aktywnych. Drugi przewodnik: „Grecja dla żeglarzy. tom 1 Zatoka Sarońska, Zatoka Argolidzka, Cyklady", który napisał już razem z żoną, został wydany w listopadzie 2016. Trzeci "Grecja dla żeglarzy. tom 2 Morze Jońskie i Peloponez zostałwydany w marcu 2017. Tom 3 "Grecja dla żeglarzy - Sporady Północne z Evią i Dodekanez" zostanie wydany wiosną tego roku. Piotr wydał też książkę kucharską: „Moja Kuchnia Grecka", która ukazała się w roku 2017.

Piotr Grecję zna ją jak mało kto, a podczas targów BOATEX postara się w skrócie opowiedzieć wam co zrobić, by tak jak on, pokochać Grecję.

trzy_tomy_przewodnikow.jpg

kucharska.jpg

 

screenshot_2-002.jpg

screenshot_4.jpg

[ Wstecz ]
Współpraca Medialna