Maciej Sodkiewicz

kpt_maciek-20sodkiewicz-20-20fot-20micha

fot. Michał Szewczyk

Doświadczony kapitan i niespokojny duch, którego ciekawość świata prowadzi ciągle w coraz to odleglejsze miejsca na ziemi. Wyznaczając cele kolejnych wypraw Maciek kieruje się zawsze zasadą - bo nas tam jeszcze nie było! To właśnie z jego marzeń i planów wyłoniła się wyprawa Lodowe Krainy.

butedale-20-20fot-20michal-20szewczyk.jp

fot. Michał Szewczyk


Maciej Sodkiewicz jest doświadczonym kapitanem - poprowadził ponad 130 rejsów, podczas których opłynął całą Europę od Spitsbergenu po marokańską Casablance. Najbardziej jednak lubi żeglować po zimnych wodach. Norweskie fiordy zna niemal na pamięć. Organizował i prowadził wyprawy na Islandię, Szetlandy i Wyspy Owcze, a także na Spitsbergen, Alaskę - i w Rosyjską Arktykę. Postawił stopę na kontynencie Antarktydy i trzykrotnie opłynął przylądek Horn.

lodowe-20krainy-20-20alaska-202016-20-20

fot. Michał Szewczyk

Maciek jest jednym z najmłodszych polskich kapitanów prowadzących duże żaglowce. W tej roli najczęściej spotkać go można na pokładzie s/y Zawisza Czarnego, s/y Kapitana Głowackiego czy STS Kapitana Borchardta.

humbak-20-20fot-20maciej-20sodkiewicz.jp

fot. Maciej Sodkiewicz

Kapitan Maciej Sodkiewicz i ekipa Lodowych Krain od 5 lat eksplorują z pokładu jachtów te rejony świata, gdzie woda jest wyjątkowo zimna i łatwiej spotkać górę lodową – niż inny jacht. W 2016 roku ponownie wybrał się na Alaskę, do krainy lodowców sąsiadujących z gorącymi źródłami, gdzie wieloryby odpoczywają w zacisznych zatokach, a uchatki mieszkają na znakach nawigacyjnych. Aby się tam dostać, trzeba jednak pokonać cieśniny z prądami przekraczającymi 16 węzłów i oprzeć się urokom baśniowych lasów Kanady ...

Doświadczeniami właśnie z tej wyprawy Maciek podzieli się podczas tegorocznej edycji targów BOATEX.

Termin: 18 lutego, godz. 13.30

Miejsce: scena w pawilonie 6A


[ Wstecz ]
Współpraca Medialna